Земјотрес со јачина од 2.3 степени вечерва во Охрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со јачина од 2.3 степени по рихтер вечерва во Охрид.

Епицентарот е во село Пештани на длабочина од 12 километри.

Според сеизмолошката опсерваторија, земјотресот е регистриран во 21 часот.

Сподели.