Запленети брендирана облека, накит и уметнички дела кај Боки 13

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Полицијата кај Боки 13 пронашла и одземала  лап топ и персонални компјутери, брендирана облека, накит, часовници и уметнички дела. По вчерашниот претрес по наредба на обвинителството за организиран криминал, предметите се предадени на вештачење.

Во домот на Зоран Милески познат како Зоки Кичеец пронајдени и одземено е поголемо количество оружје и муниција. Дали Кичеец имал дозвола за истото допрва ќе се утврдува. Од кај него се одземени повеќе лап топ компјутери, документација, мобилни телефони, УСБ стикови и мемориски картички.

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до раните утрински часови работеше на прибирање на материјални докази поврзани со осомничените во случајот „Примање награда за противзаконито влијание“,стои во соопштението од Обвинителството.

Сподели.