За ОТКАЗ 15 милиони ФУНТИ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ЖОЗЕ МУРИЊО и кога не работи на контото му пристигнуваат милиони.Предвремениот раскин на договорот со МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД од страна на управата на клубот го чинеше клубот 15 милиони фунти,според клаузулата во договорот за предвремен раскин на договорот.Мурињо и покрај желбите на БЕНФИКА И РЕАЛ да го видат на чело на своите тимови засега не ги прифака нивните богати понуди.Од БЕНФИКА изјавија дека парите не се проблем,и понудата за МУРИЊО и понатаму е отворена.Трофејниот тренер засега не размислува за нов ангажман,највероватно ке го причека летниот трансфер период и ке одлучи каде ке ја продолжи својата кариера.

Сподели.