За неносење заштитна маска казнети 846 граѓани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 846 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Сподели.