Времето денеска – 9.април 2020

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево и топло, температурата и до 23 степени. Минималната температура ќе биде во интервал од минус три до пет , а максималната од 16 до 23 степени.  Во скопје времето ќе биде  сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до три, а максималната ќе достигне до 20 степени. Во наредните денови  следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Сподели.