Времето денеска – 26.март 2020

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.

Сподели.