Времето денеска – 20.октомври 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ќе продолжи периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во недела на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со температура од 10 до 27 степени.

Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сподели.