Времето денеска – 18.октомври 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 21, Битола 26, Кавадарци 27, Крива Паланка 25, Бррово 24, Дојран 28.

Прогнозата за викендов е сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец и дневни температури од 21 до 30 степени.

Сподели.