Времето денеска – 17.ноември 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска ќе биде променливо облачно понекаде во котлините со магла, а на истокот со сончеви периоди.

Ќе дува слаб југоисточен ветер. Преку ноќта од запад ќе започнат умерени врнежи од дожд.

Дневната температура ќе се движи во интервал од 14 до 19 степени.

Во Скопје претпладне магливо, а преку денот променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Сподели.