Времето денеска – 16.август 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала и до умерена локална облачност.

Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16  до 30 степени.

Сподели.