Времето денеска – 14.јули 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи, особено претпладне. Утринската температура ќе се движи помеѓу 10 и 19, а дневната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, времето ќе биде исто така умерено облачно со услови за повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

Следните денови ќе се задржи променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи.

Сподели.