Времето денеска – 10.јули 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денес се очекува да опаднат за некој степен целзиусов температурите на воздухот.

Според синоптичарите не очекува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи.

На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи, на накои места и со над 30 литри на метар квадратен.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Дневните температури на воздухот на средината од работната недела ќе бидат во мало опаѓање и ќе се движат од 24 до 31 степен целзиусов.

Врнежи од дожд се очекуваат низ целата територија на Македонија.

Според УХМР утре, се очекува врнежите да престанат.

Сподели.