Вработена во МВР му се заканила со бомба на Есад Рахиќ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Жена му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот Шутка, дознава 24 инфо. Неофицијално жената е вработена во МВР, но не познато кои се причините за заканите.

Од МВР потвдија дека се случил инцидент, но вербален. Имало жена, но само вербално се заканувала кон директорот и си заминала, не направила ништо. Идентификивана, пријавен случајот и се презеѓаат мерки за расчистување.

Сподели.