Возило во Битола тешко повреди пешак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 01.12.2019 во 11,28 часот било пријавено дека во Битола, на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“, патничко моторно возило „цитроен ксантија“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(39) од Битола удрило во пешак М.З.(79) од Битола. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Сподели.