Воз удри во автомобил ,,БМВ,,

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 12.06.2019 година во 17.00 часот било пријавено дека на железнички премин од пругата Велес-Битола кај поранешната фабрика „Киро Ќучук“ во Велес се случила железничка незгода помеѓу патничко возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Џ.Е.(48) од с.Долно Јаболчиште и товарен воз, управуван од Д.Н.(53) од с.Лопате, кумановско. Железничкиот сообраќај на релација Велес-Битола бил во прекин од 17.00 до 19.40 часот. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Сподели.