ВОНРЕДНА ВЕСТ: Македонија има два нови случаи на коронавирус!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерството за здравство информира дека денеска во попладневните часови, на коронавирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позитивни на вирусот.

Станува збор за сопружници од Дебар, кои пред неколку дена се вратиле од Италија. Министерството за здравство ги собира деталите за пациентите. Со дополнителните информации, министерот Венко Филипче ќе одржи прес конференција во 19:30 часот.

Сподели.