ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попладнево со почеток од 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Велес.

Пред народот ќе се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо на следниов линк:

Сподели.