Во Унгарија запленета марихуана вредна 470.000 евра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Унгарски цариници запленија повеќе од 75 килограми марихуана, чија вредност на црниот пазар во Унгарија се проценува на околу 470.000 евра.

Марихуаната била откриена на преминот Реске, унгарско-српската граница, во камионет што го управувал 37-годишен државјанин на Србија, кој е притворен под обвинение за шверц на наркотици.

Цариниците на преминот извршиле детален преглед на празениот камионет, при што во него пронашле сокриени 68 пакети со марихуана.

Сподели.