ВИМБЛДОН – полуфинални дуели

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во машкиот дел на Вимблдон главните фаворити влегоа во полуфиналето.

Новак Џоковиќ го совлада белгиецот Давид Гофан со 3-0 /6-4 6-0 6-2/

Роџер Федерер беше подобар во 4 сета од јапонецот Кеј Нишикори со 3-1 /4-6 6-1 6-4 6-4/

Рафаел Надал лесно го совлада Сем Квери со 3-0 /7-6 6-2 6-2/

Роберто Баутиста-Агут е четвртиот полуфиналист откако го совлада Пеља со 3-1/7-5 6-4 3-6 6-3/

Во полуфиналето ке се сретнат.

Џоковиќ  —  Агут

Федерер  —  Надал

Сподели.