ВИДЕО: Шестмина загинати на Халкидики од силното невреме

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шест странци загинаа на грчкиот полуостров Халкидики, каде што летените бури беа најсилни Десетици се повредени во бурата и силните дождови минатата ноќ во северна Грција објавија медиумите.Честите загинале во близина на Созопол,кога нивниот камп се превртел од силниот ветер, додека 18-ходишниот внук успеал да преживее. Романката и нејзинуиот син биле во таверна во Неа Плагиа, додека Русинот и неговиот син настрадале од паднато дрво во Неа Потидеа. Според македонското МНР нема информации за настрадани или повредени маледонски државјани.

Сподели.