Весли Снајдер ја заврши кариерата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Холандскиот фудбалер Весли Снајдер објави дека ја завршува својата кариера во 35 година од животот. Сега сака да дели совети во својот роден град Утрехт каде ке добие почесно место на стадионот. Снајдер во кариерата настапуваше за фудбалските гиганти Ајакс, Раел, Интер, Галатасарај, а кариерата ја завршува во катарскиот Ел Гарафа каде настапуваше последните 18 месеци.

Најголемите успеси ги постигна со Интер од 2009 до 2013 година, каде во 2010 година го освои популарното триплете/ првенство,куп и лига шампиони/ со екипата на Интер.

Сподели.