Велешанка пронајдена мртва во својот стан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 17.05.2020 во СВР Велес било пријавено дека во сопствениот стан на улицата Д-р Христо Татарчев во Велес била пронајдена почината С.З.(85) од Велес.

Лекар од Итна медицинска помош Велес констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на  јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина – Скопје.

Бил извршен увид на местото на настанот.

 

Сподели.