Ванеса Меј и Филхармонија го отвораат „Охридско лето“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Со концертот на светски популарната виолинистка Ванеса Меј, на 12 јули (петок) во прекрасниот Антички театар во Охрид, свечено ќе почне 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Британката Ванеса Меј го носи епитетот светско чудо, а ќе настапи заедно со оркестарот на Македонската филхармонија и вокални солисти од Операта, под диригентската палка на маестро Иван Кожухаров од Бугарија.

Сподели.