УЕФА со новина за ждреб во Лига шампиони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

УЕФА воведува новост во ждребувањето за парови во Лига шампиони од четвртфиналето до финалето. Наиме на утрешната ждрепка во Нион покрај паровите за четвртфиналето,ке се одредат и можните парови се до финалето. На овој начин тимовите ке можат да предвидат со кого би се сретнале во полуфиналето однапред ,доколку го поминат четвртфиналето. Со оглед дека Англија има 4 претставника/Манчестер Јунајтед,Манчестер Сити,Тотенхем и Ливерпул/ тие од четвртфиналето па натака може да се сретнат мегусебно,бидејки од четвртфинале до финале ,нема привилигирани  тимови. Со оваа новина во ждребот,клубовите ке може да видат со кого може да се сретнат до финалето ,а со кого не.

Сподели.