УЕФА: Муслиу ќе игра со Косово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Одлична вест од УЕФА за нашата најдобра фудбалска репрезентација. Имено и официјално стоперот Висар Муслиу ќе игра со Косово на 8 октомври во 1/2 финалето од плеј – офот за пласман на ЕВРО 2021, додека поради двата жолти картони и црвениот со Грузија на гости на последниот меч во Тбилиси кога беше исклучен, ќе ги прескокне дуелите со Естонија на гости (11 октомври) и со Грузија дома (14 октомври). Инаку овие два меча се во Лигата на Нации.

Значи играме против Косово со нашиот одличен стопер во составот.

Сподели.