У 21 Македонија – Казахстан за три од три

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Младата репрезентација на Македонија одлично ги започна квалификациите за ЕП во својата група. Од досега одиграните два натпревари Македонија оствари две победи. Денес се игра третиот натпревар на нашите надежи. Македонија ја пречекува репрезентацијата на Казахстан кој до сега одигра 4 натпревари има скор од две победи и два порази.

Натпреварорт се игра денес од 14-30 часот на СЦ Петар Милошевски.

Сподели.