Тутунарите револтирани: Го палат сопствениот тутун и испраќаат порака до власта (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Револтирани производители на тутун разочарани од власта. Тие го запалија бидејќи од откупот кој Владата го ветуваше останаа само празни зборови.

Каква порака испраќаат овие тутунопроизводители, погледнете во видеото во продолжение.

-„Подобро вака да гори отколку да го дадеме без пари“!

Сподели.