ТРИЧКО испиша нова историја за АЕК

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Иван Тричковски на последниот натпревар од кипарското првенство се запиша во листата на стрелците,и испиша нова историја за тимот на АЕК Ларнака. Тричко за екипата на АЕК има постигнато 72 голови и стана најдобар стрелец во историјата на клубот.

Со одличните настапи на Тричковски за АЕК оваа сезона,тој ке биде најзаслужен ако екипата на АЕК обезбеди настап во европските натпреварувања. АЕК моментално се наога на трето место во кипарскиот шампионат со 4 бода предност пред екипата на АЕЛ Лимасол.

 

Сподели.