Трамп, конечно, стави маска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

По критиките дека не ги почитува мерките против коронавирусот и никогаш не носи маска на јавно место, американскиот претседател Доналд Трамп, конечно, стави заштитна маска на лицето.

Првиот коментар што го даде е дека со маската се чувствувал како јунакот од стрипот „Осамениот ренџер“.

Сподели.