Тоше Зафиров: Изјавата на министерот за здравство е потценувачка за нас спортистите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Познатиот македонски натпреварувач во бодибилдинг, Тоше Зафиров револтиран од одлуката на министерот Филипче за тоа дека е рано да се отворат спортските сали и вежбални.

 

Сподели.