Торонто поведе со 3-2

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кошаркарите на Торонто се на чекот до своето прво финале во историјата. На гостински терен тие го победија Милвоки со 105-99 и со серија од три победи по ред поведоа со 3-2 во победи.

Наредниот натпревар го играат на свој терен и се на прагот на големото финале,каде ги чека Голден Стејт.

Сподели.