Тешко повреден дрвосечач од Берово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 03.12.2019 околу 21.30 часот во Полициска станица Берово било пријавено дека при сеча на дрва, на место викано „Градиштето“, во близина на Берово, со повреди се здобил Д.Р.(28) од Берово, кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели.