Теодосиќ пристигна во Болоња

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Милош Теодосиќ пристигна во Болоња каде е пречекан од многу фанови на клубот. Потврдено е дека Теодосиќ ке потпише договор на 3 години. Теодосиќ ке заработи околу 5 милиони евра за време на престојот во Болоња. Славниот Виртус -Болоња се надева дека ке се пласира во Евролигата за што Теодосиќ ке добие додатен бонус.

Сподели.