Browsing: top3

Македонија
Владата донесе одлука за замрзнување на цените на основните прехранбени производи

Министерот за економија, Крешник Бектеши преку социјалната мрежа Фејсбук информираше дека се замрзнуваат цените на основните прехранбени производи. – Се замрзнуваат цените на основните прехранбени производи!…

Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев и СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните, покачување на цената на кесите во време на криза е само уште една нерационална мерка на власта

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека новата мерка, за покачување на цената на кесињата е парцијална која нема да го реши проблемот со загадувањето. -Во време на голема…

Македонија
Митева: Во ваков траорен миг не треба да се размислува за промоција, потребна е одговорност!

Денес власта на срамен, недоличен и со нечовечки пристап прави церемонија со пренос во живо од транспортот на починатите. Згрозени сме, наместо да покажат почит кон…

Македонија
И претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

На церемонијата, покрај високи државни функционери, присуствуваат и високи претставници од соседните земји, меѓу кои и претседателката на Косово, Вјоса Османи, министерот за внатрешни работи на…

1 2 3 37