Browsing: top2

Македонија
Попов: Шилегов потроши 420.000 евра за телефонска централа која не е инсталирана во Градската куќа и никој не знае каде е (ДОКУМЕНТИ)

Петре Шилегов потрошил 420.000 евра за набавка на мрежна инфраструктура и ИП телефонија за потребите на Градската куќа на ул. Лазар Личеноски бб, која истиот ја…

Свет
Разбиена албанска мрежа за кокаин во Белгија, ЗАПЛЕНЕТИ 80 ТОНИ КОКАИН И 1 МИЛИОН ЕВРА

Белгиската полиција разби широка мрежа за шверц на кокаин во Европа, управувана главно од албански државјани. Супер-операцијата во вторникот мобилизираше над 1.100 белгиски полицајци и заврши…

Македонија
Арсовска: Совет на млади, дигитализирање на сите информации со само еден клик, e-младински културен центар се само дел од проектите наменети за млади

Мојата визија за Скопје предвидува овозможување на современи услови за учење за нашите деца. Мора да имаме соодветни модели за одржување на образовниот процес за младите…

Македонија
Таравари: Треба да се поддржат сите кандидати на албанската опозиција што се борат против ДУИ

Потпретседателот на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција ја најави поддршката за кандидатите за градоначалници на политичката партија Движење Беса во вториот круг и ја…

Македонија
Беса ги повика своите гласачи да гласаат за Алијанса за Албанците и побара АА реципрочно да возврати

Движењето Беса ги повика своите гласачи во вториот круг од локалните избори да ги поддржат кандидатите на Алијанса за Албанците и побара и оваа партија реципрочно…

Македонија
Стефковски по преземањето на функцијата градоначалник: Гази Баба ќе биде модерна и инфраструктурно развиена општина

Денес и официјално ја преземав функцијата градоначалник на Општина Гази Баба. Сакам да ги информирам граѓаните дека општина Гази Баба ќе биде модерна, инфраструктурно развиена, општина…

1 2 3 34