Browsing: top1

ВЕСТИ
Груевски: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната “сламка за спас”

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски се огласи со статус на Фејсбук во врска со oдлуката за предвремени избори. Во прилог го пренесуваме целиот Фејсбук-статус…

ВЕСТИ
Мисаjловски: Мириса на нова Влада

Мириса на нова ВЛАДА Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, напиша на фејсбук Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ откако премиерот Зоран Заев најави дека ќе се одржат…

ВЕСТИ
Протест на земјоделците- Министерот Димовски одби да се сретне со нив

Денеска земјоделците протестираа пред министерството за земјоделство незадоволни од одлуките на ресорнито министер. Притоа Министерот Трајан Димовски одби да оствари средба со нив. Еве како изгледаше…

Балкан
Курти: Не е потребна трета светска војна за обединување на Албанија и Косово

Победникот на предвремените парламентарни избори во Косово, одржани на шести октомври, Албин Курти, во емисијата „Real Story” на тиранската телевизија „Њуз 24“ зборувајќи за идеајата за…

Балкан
АМКЕ „КРСТЕ МИСИРКОВ“ годинава ќе организира курсеви по македонски јазик за возрасни во Грција

Соопштение АМКЕ „КРСТЕ МИСИРКОВ“ годинава ќе организира курсеви по македонски јазик за ограничен број возрасни, како пилот програма, преку интернет платформа за предавање, во седиштето во…

1 2 3 264