Browsing: top1

ЗАНИМЛИВОСТИ
Ќе се насмеете до солзи: Што се виде Пендаровски низ двогледот – КОМПИЛАЦИЈА (ФОТО)

На социјалните медиуми почнаа да кружат секакви комбинации со легендарната слика на Стево Пендаровски. Погледнете колку се креативни корисниците на социјалните мрежи:

Celebrity
Се соблече Преслава од „Преспав“- актерката само по гаќички и градник (ФОТО)

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија. Деновиве Јана мома, објави неколку…

ЗАНИМЛИВОСТИ
Заедно со новите цени на горивото, ви предлагаме неколку совети како да го заштедите истото!

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се променуваат, односно остануваат на исто…

ВЕСТИ
Се јавија и “Комити” по обидот на обезбедувањето да го одземе знамето со сонцето од Кутлеш

(Фејсбук статус на навивачката група “Комити”) “И покрај строгата хиерархиска поставеност, дури и во војничкиот кодекс на однесување не само што е дозволено туку е и…

ВЕСТИ
ИНТЕРВЈУ со Емилија Апостолова Чаловска од ОХРИД SOS: Поразително е што повеќе од 50% од локалитетите на листата на „Светско наследство во опасност“ се наоѓаат во воени зони

Проблемот со кој се соочува Македонија и градот Охрид е темата на која разговаравме со Емилија Апостолова Чаловска од Граѓанската иницијатива ОХРИД SOS. Со неа продискутиравме…

Други спортови
Во Цирих ечеше: Никогаш Северна, само Македонија! Македонскиот воин Стефановски се закити со нова титула! (ВИДЕО)

Трета светска титула за Даниел Стфеновски (7к кг) во К-1, овој пат во ВКУ по минатогодишната во Суперкомбат и годинава во ИСКА. Стефановски го совлада Јану…

1 2 3 175