Browsing: top

ВЕСТИ
Уште денеска кампања

По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, денеска завршува изборната кампања и од полноќ почнува изборниот молк пред одржувањето…

ВЕСТИ
МВР: 251 прекршок за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251…

ВЕСТИ
Времето денеска – 12.јули 2020

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските региони на запад ќе има услови за изолирана нестабилност со…

1 2 3 232