Browsing: top

ВЕСТИ
Аеродромот во Амстердам се подготвува за дистрибуција на вакцините против Ковид-19

Во ладилниците на аеродромот „Шипхол“ во Амстердам, работниците од авиокомпанијата „КЛМ“ се подготвуваат да ги примат вакцините против коронавирус, што мора да се чуваат на многу…

СПОРТ
Погребан Диего Марадона

Легендарниот аргетински фудбалер Диего Марадона е испратен до вечното почивалиште од илјадници навивачи кои беа на улиците во Буенос Аирес за да му оддадат последна почит.Марадона…

1 2 3 361