Browsing: #коронавирус

ВЕСТИ
Кучиња ќе откриваат патници со ковид-19 на аеродром во Хелсинки

Дресирани кучиња со душкање ќе откриваат патници заразени со коронавирус на главниот меѓународен аеродром во Хелсинки, пренесува „Асошиејтед прес“. Овој експериментален метод за тестирање ќе трае…

ВЕСТИ
Хајко Мас во карантин

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, од денеска е во карантин по утврдувањето дека еден од неговите телохранители има ковид-19. Иако првиот тест на министерот…

1 2 3 4 5 182