Browsing: #коронавирус

ВЕСТИ
615 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 615…

ВЕСТИ
Филипче испрати инспекциски надзор во ГОБ „8 Септември“ после гласините дека пациент со Ковид-19 не бил примен поради возраста

Инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) утринава извршиле вонреден инспекциски надзор во ГОБ „8 Септември“ откако на социјалните мрежи се појави информација дека наводно…

ВЕСТИ
Вакцината на Оксфорд и „АстраЗенека“ обезбедува заштита од ковид-19 од 70%

Вакцината што заеднички ја развиваат Универзитетот Оксфорд и „АстраЗенека“ обезбедува заштита од ковид-19 од 70%, покажаа резултатите од големо истражување. Ова претставува и триумф и разочарување,…

ВЕСТИ
685 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 685…

ВЕСТИ
СЗО предупредува на трет бран на пандемијата во Европа на почетокот на 2021 година

Давид Набиро, специјалниот советник за Ковид-19 во Светската здравствена организација, предупреди на трет бран на пандемијата на коронавирус во Европа на почетокот на 2021 година, доколку…

1 2 3 4 221