Browsing: #коронавирус

ВЕСТИ
Бројот на заразени со Ковид-19 во светот речиси четири милиони и 102 илјади лица

Бројот на заразени со новиот коронавирус во светот, според податоците на веб-страницата Ворлдметерс објавени утрово, изнесува 4.101.889 лица. Излекувани се 1.441.815, а починаа 280.443 луѓе. САД…

ВЕСТИ
Мерките засега да останат на сила, препорача Комисијата за заразни болести

Министерството за здравство информира дека денеска Комисијата за заразни болести одржа состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки за превенција и заштита…

ВЕСТИ
ВМРО-ДПМНЕ предлага вонредни мерки за Скопје и поголемите градови во Македонија

Македонија се соочува со една од најголемите кризи во историјата предизвикана од епидемијата на опасниот корона вирус и економска криза од досега невидени размери. Погодени се…

ВЕСТИ
Повеќе од четири милиони заразени со коронавирус во светот, преку 276 илјади луѓе починаа

Бројот на заразени со коронавирус во светот надмина четири милиони, објави веб-страницата Ворлдометерс. Починаа повеќе од 276 илјади луѓе, а закрепнаа 1.39 милиони луѓе. Најмногу заразени…

1 150 151 152 153 154 223