Browsing: #коронавирус

ВЕСТИ
Комисијата за заразни болести препорача отварање на границите и угостителските објекти

Комисијата за заразни болести на денешната седница одлучила да побара од Владата целосно да се укине забраната за движење, односно полицискиот час, државните граници да се…

Балкан
Со крузер денеска во Дубровник допатуваа Македонци кои работеа на туристички бродови низ светот

Крузерот Carnival Breeze, утрината се усидри крај Дубровник. Тој требаше да застане првин на италијанскиот брег, но поради процедурални проблеми се упатил директно кон Дубровник. Сега,…

ВЕСТИ
Македонија е на второто место и по вкупниот број на заразени на милион жители во регионот, но и по бројот на активни случаи на 1 милион жители

Владата на Заев и на СДСМ доживеаа вистинско фијаско во справувањето со пандемијата. Граѓаните се жртви на неспособноста на оваа Влада. Статистичките показатели за епидемијата во…

1 2 3 91