Страшна трагедија во Белград – 22 годишната инфлуенсерка и блогерка си го одзеде животот, илјадниците следбеници останати затечени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Синоќа починала Кристина Ѓукиќ, српска гејмерка, јутуберка и инфлуенсерка. Таа имаше 21 година.

„На наше големо жалење, морам да ве информирам дека Кика повеќе не е со нас. Би сакала да изразам сочувство до нејзиното семејство и сите луѓе кои ја сакаа и ја познаваа… Те сакам, Кико, засекогаш, почивај во мир“, напишала пријателката на Кристина на Инстаграм, инфлуенсерката Лаура Тешановиќ.

Од Кристина се простил и инфлуенсерот Милош Бајиќ, попознат како Милош ХД.

„Се што би сакал да кажам, а има многу, сега би било излишно. Почивај во мир душо, те сакам и нека те чуваат ангелите“, напишал Милош.

Кристина е родена во 2000. година во Белград, каде што завршила основно училиште. Се запишала во железничко средно училиште, но набрзо се префрлила на трговско.

Сподели.