Стефановски за 101 секунда го нокаутира Михаила и стана светски првак во К-1! (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскит борач Даниел Стефановски направи голем подвиг и стана светски првак во К-1 на суперкомбат.

Тој до светската титула дојде на супер-убедлив начин откако за 101 секунда го нокаутира Аделин Михаила од Романија во борбата која се одржа во Букурешт, Романија.

Погледнете како македонскиот ас го оствари најголемиот успех во кариерата:

Сподели.