Стефановски- супер светски шампион во суперкомбат

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Букурешт, Романија се одржа светското првенство во суперкомбат каде нашиот борач Даниел Стефановски го освои првото место.

Со ова тој стана светски првак во таканареченото К-1 суперкомбат натпреварување. Светска титула му припадна откако за 101 секунда го нокаутира романецот Аделин Михаила.

Сподели.