СТАРТ на Светското ракометно првенство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денеска со натпреварот ГЕРМАНИЈА-КОРЕА стартува 26 светско првенство во ракомет.Натпреварот се игра во Берлин со почеток во 18-15 часот.Домакини на светското првенство се ГЕРМАНИЈА и ДАНСКА кои исто така се сметаат за едни од главните фаворити за освојуванје на медал.Нашата селекција настапува утре во 15-30 часот против селекцијата на ЈАПОНИЈА.

Сподели.