Старт на Бундес лигата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Со првиот натпревар помегу Баерн Минхен и Херта започна Германското фудбалско првенство. На Алијанц арената Баерн и Херта ремизираа. Во натпревар со 4 голови љубителите на фудбалот видоа доминација на Баерн ,но и одлична резлиација на Херта кој од своите три шута во рамките на голот успеа два пати да го матира Ноер.Конечниот резултат гласеше 2-2/1-2/ а головите за Баерн ги постигна Левандовски во 24 и 60 од пенал,додека за Херта стрелци беа Лукебакио во 36 и Груиќ во 38 минута.

Сподели.