Сообраќајка на патот Кичево-Скопје кај Зајас, возилата по една коловозна лента

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поради сообраќајка, на патот Кичево – Скопје, на потегот од село Зајас до село Милинци, возилата се движат наизменично по една коловозна лента. Сообраќајот се одвива наизменично од 13:20 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сподели.