СКАНДАЛ: Пазарни инспектори извадени од возилото и малтретирани во Тетово (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На снимката која стигна до редакцијата на Сигнал.мк од загрижен граѓанин, се гледа како поминува државната пазарна инспекција во Општина Тетово кај пазарот. Возилото во кое биле инспекторите било застанато, од група граѓани и тие биле извадени надвор. На видеото може да се види како револтираната група граѓани ги отвора вратите и багажникот на возилото на ДПИ.

Сподели.