Силувана 19-годишна девојка од Гостивар којашто татко и ја омажил против нејзина волја

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 21.04.2021 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од
слобода Р.М.(26) и И.М.(46), постапувајќи по пријава од 10.35 часот од страна на 19-
годишна девојка од Гостивар, според која откако нејзиниот татко, против нејзина
согласност, ја омажил за Р.М. од Шуто Оризари, таму неколку дена била чувана затворена
од нивна страна и врз неа била извршена обљуба, соопшти МВР.
„По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“,
информираат од МВР.

Сподели.