Силјаноски: ,,Пуста да ти биде Заев судбината, ти што сакаш да ми ја земеш татковината и на моите деца, Заев, иднината!” (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Познатиот фолк изведувач Спасен Силјаноски моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, каде што одржува концерти пред нашите иселеници. Спасен на една од прославите низ Австралија, направи мала измена на текстот од песната ”Судбина тешка” па ги насмеа Македонците во Австралија откако во текстот го вметна и Зоран Заев.

Security Check

null

Сподели.